Centrum pro veřejnou politiku
Partnerství Grundtvig | Print |

 

 

V červenci 2012 jsme se zapojili do mezinárodního projektu partnerství Grundtvig v rámci programu celoživotního učení Evropské komise. Projekt je zaměřen na podporu rodičů, kteří emigrovali za prací a jsou dlouhodobě odloučení od svých dětí. Partneři projektu: Colegiul Tehnic Metalurgic, Rumunsko, Oswiatowies-Lodz sp.z.o.o., Polsko,  Litausche Volksgemeinschaft in der Bundesrepublik Deutschland, Německo, Menedzmenta Holding, Lotyšsko a Mersing Il Mili Eigitim Mudurlugu, Turecko.

 

13-14 prosince 2012 proběhlo v Praze mezinárodní setkání partnerů projektu.  Hlavními tématy setkání byla diskuse o důsledcích migrace v místních komunitách a příprava metodologie kvalitativního výzkumu. Byl vytvořen interview protokol, který se použije při pohovorech s rodinami migrantů.


Další setkání projektu proběhlo v Litvě 17-18 června, 2013. Setkání v Rumunksu proběhne 8-9 října, 2013.


Poslední setkání v roce 2013 proběhlo 16-19 prosince v Lodži, Polsko.


V průběhu roku 2013 byl v rámci projektu realizován kvalitativní výzkum zaměřený na rodiče, kteří migrují za prací v šestí partnerských zemích. Na základě těchto kvalitativních dat vznikla publikace popisující současné potíže rodičovství na dálku v různých zemích EU. Publikace byla přeložená do sedmi jazyků: angličtiny, češtiny, lotyštiny, litevštiny, polštiny, rumunštiny a turečtiny.

 

Zprávu z výzkumu v anglickém jazyce můžete shlednout zde v českém jazyce můžete shlédnout zde.


Internetová stránka projektu: http://mholdingprojects.wix.com/migrant-parents

 


 

 

Copyright © Center for Public Policy - Centrum pro verejnou politiku, CPVP

Aira GROUP, Outsourcing IT